Architektura Technologia Konstrukcja Ogrzewanie
Certyfikowane
drewno konstrukcyjne
KVH C24 oraz
klejone BSH

Drewno

Podstawowym surowcem w konstrukcji naszych domów jest wyselekcjonowane, certyfikowane drewno, które podlega specjalistycznym procesom suszenia. Ten naturalny, trwały i ekologiczny materiał sprzyja dobremu samopoczuciu domowników.

Główne elementy nośne naszej konstrukcji wykonujemy z drewna klejonego

Drewno konstrukcyjne jest materiałem wytrzymałym i elastycznym, a poddane odpowiedniej obróbce uzyskuje bardzo dobrą odporność ogniową i długo nie ulega procesom starzenia.

Poprawnie wzniesione w tej technologii budynki są odporne na silne obciążenia, takie jak wichury i huragany. Charakteryzują się również trwałością w codziennym użytkowaniu. Właściwe złożenie domu szkieletowego wymaga idealnie wypoziomowanych fundamentów, a sama konstrukcja dużego doświadczenia, ponieważ drewno, jako materiał organiczny, zachowuje się inaczej niż materiały używane w technologii tradycyjnej.

Czytaj dalej...

Pozostałe materiały

Podczas projektowania naszych domów wiele czasu poświęciliśmy na obliczenia obciążeń, co w dużej mierze zdeterminowało dobór odpowiednich materiałów, np. rodzaju dachówki, która dociąża dach i stanowi jeden z czynników ulepszających statykę budynków.

W naszych domach zastosowaliśmy okna 3 - szybowe, a także drzwi zewnętrzne z tzw. ciepłym progiem i ościeżnicą, które poza dobrym współczynnikiem izolacji, wpływają na wyciszenie wnętrza.

Podstawę naszych decyzji stanowią zawsze komfort i bezpieczeństwo mieszkańców: