Architektura Technologia Konstrukcja Ogrzewanie
Ogrzewasz
tylko powietrze.
Nasze domy nie posiadają
bezwładności cieplnej co
oznacza, że w budynku
ogrzewasz tylko powietrze,
a nie jego ściany.

Bezobsługowy system ogrzewania

Źródłem ogrzewania w naszych domach jest nowoczesny piec kondensacyjny – 2-funkcyjny. Jest to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i niemal bezobsługowe. Roczne koszty ogrzewania naszego domu energooszczędnego to na ogół mniej niż 2000 zł. Zainstalowany dodatkowo system rekuperacji pozwala na znaczne oszczędności ciepła i wymianę świeżego powietrza bez wpływu na temperaturę wnętrza.

Do rozprowadzenia ciepła zastosowaliśmy odpowiednio dobrane grzejniki.

Możliwość instalacji kominka z zamkniętą komorą spalania, umieszczonego na ścianie szczytowej budynku, stanowi świetną alternatywę niezależnego ogrzewania przestrzeni dziennej, dodając przy okazji ciepłego charakteru.

Czytaj dalej...

Izolacja termiczna

Dzięki zastosowanej technologii nasze budynki spełniają̨ wymagania techniczne dla budownictwa jednorodzinnego na 2021 rok. Współczynnik przenikania ciepła U wynosi tutaj < 0,18. Sprzyjają temu nie tylko zastosowane materiały, ale także prosta i nowoczesna bryła budynku wpływająca pozytywnie na jego szczelność powietrzną.

Wysoka termoizolacyjność oraz wytrzymałość ścian wpływa znacząco na zmniejszenie ich grubości. znacznie wpływa na zmniejszenie ich grubości.

Domy w drewnianej konstrukcji szkieletowej cieszą się dużą popularnością w krajach ze skrajnymi warunkami pogodowymi, ponieważ łatwo je ogrzać i utrzymać w nich optymalne ciepło (ściany zabezpiecza się innymi materiałami niż w domach murowanych i są to folie paroizolacyjne i wiatroizolacyjne). Taki rodzaj izolacyjności termicznej sprzyja dobremu samopoczuciu domowników, gdy jest ciepło. Ściany pozostają wówczas chłodne, a we wnętrzu budynku łatwo utrzymać optymalną, przyjemną temperaturę.

Czytaj dalej...

Schemat wymiany ciepła