Osiedle Nowina 2 to domy budowane zgodnie z założeniami „3xE”: ekologiczne, ergonomiczne i ekonomiczne.

Nieustannie poszukujemy idealnych rozwiązań. Komfort to naszym zdaniem coś znacznie wykraczającego poza bezpieczne, wygodne i przestronne wnętrza oraz ciekawą architekturę. Dla nas komfort to sposób życia w zgodzie i poszanowaniu miejsc, ludzi oraz środowiska naturalnego.

Osiedle Nowina_2 to domy budowane zgodnie z założeniami „3xE”: ekologiczne, ergonomiczne i ekonomiczne.


Ekologia

Nieważne czy jesteś wewnątrz, czy na zewnątrz – w naszych domach zawsze jesteś blisko natury.

- Stawiamy na projektowanie budynków przyjaznych środowisku. Fachowo postawiony dom prefabrykowany w szkielecie drewnianym, to zdrowy dom. Drewno jako budulec naturalny posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, co tworzy wyjątkowy mikroklimat wnętrza – trudny do uzyskania w innych technologiach budowania.

- Do budowy konstrukcji naszych domów stosujemy certyfikowane drewno świerkowe lub sosnowe, które jest materiałem w pełni naturalnym i posiada wyjątkową zaletę – rosnąc, absorbuje więcej CO2 niż zużywa się w procesie jego obróbki.

- Stosujemy systemy rekuperacji, które zapewniają świeże, filtrowane powietrze wszystkim domownikom bez utraty ciepła.

- Obniżamy ilość energii zużywanej przez budynek i jego mieszkańców. budynek i jego mieszkańców

- Ograniczamy negatywny wpływ budynków na środowisko naturalne.

Ergonomia

Uważamy, że budowanie domów to tworzenie miejsca, w którym ludzie są wolni od miejskiego zgiełku i stanowią integralny element środowiska.

- Kierujemy się funkcjonalnością i wykorzystujemy praktyczne cechy naszych przestrzeni, łącząc je z ciekawą architekturą.

- Łatwość ogrzewania wnętrza pozwoliła nam na zastosowanie wysokich stropów – 2,8 m wysokości.

- Uwzględniamy wzajemne oddziaływanie sąsiadujących budynków i działek, pozostawiając naszym mieszkańcom przestrzeń do życia i odpoczynku.

- Wnętrza naszych domów podzieliliśmy na strefy, zwiększając tym samym ich komfort i wartość użytkową. i wartość użytkową

- Uwzględniamy topografię działki oraz istniejącą zieleń.

- Przy posadowieniu budynku bierzemy pod uwagę kierunek dominujących wiatrów, kąt padania światła słonecznego oraz położenie geograficzne.

Ekonomia

To wspaniałe, gdy świetny design i czystą wydajność udaje się zawrzeć w czymś, co jest przystępne cenowo – Steve Jobs

- Budujemy domy ekonomicznie zrównoważone, co oznacza, że uzyskują one wysokie parametry jakościowe, wytrzymałościowe, akustyczne i termiczne, przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny i niskich kosztów eksploatacyjnych.

- W celu dostarczania zawsze świeżego powietrza, stosujemy nowoczesne systemy rekuperacji ograniczające straty ciepła wewnątrz budynku, minimalizując tym samym zużycie energii.

- Do ogrzania budynków stosujemy gaz ziemny, pamiętając, że procesowi spalania tego paliwa towarzyszy najmniejsza emisja zanieczyszczeń w porównaniu z pozostałymi paliwami, a nowoczesne piece gazowe mają opinię systemów najmniej awaryjnych.

- Zastosowana technologia pozwala na łatwe i szybkie zmiany w budynku.

- Architektura budynków jest zaprojektowana tak, by wpływała znacząco na obniżenie kosztów użytkowania.

- W naszych budynkach tworzymy strefy termiczne, które minimalizują wykorzystanie energii.

- Ogrzewanie domu poprzez kominek stanowi dodatkowe, ekologiczne i tanie źródło energii.